Aanvraag Individuele coaching
Het aantal consumenten dat WhatsApp in Nederland gebruikt ligt volgens de laatste schattingen rond de 12 miljoen. De app is enorm populair om met elkaar te communiceren. Bij steeds meer organisaties en CX manager rijst de vraag om WhatsApp te gebruiken voor klantcontact. Steeds meer bedrijven doen het al en waarom eigenlijk?
Hier zijn meerdere redenen voor te noemen. Het klantgedrag vraagt om een andere manier van klantcontact. Wij ligt dit graag toe.
Bedrijven willen steeds dichter bij de klanten komen te staan. Dit is ook nodig, want tegenwoordig draait het allemaal om engagement. Persoonlijk contact staat hierin centraal, terwijl het in deze tijd steeds minder gebeurt dat er telefonisch contact wordt onderhouden. WhatsApp wordt gezien als veel persoonlijker dan e-mail en lijkt daarmee een uitstekende oplossing voor persoonlijk(er) klantcontact.
Klantcontact via WhatsApp wordt door veel consumenten gewaardeerd. Dit heeft vooral te maken met het feit dat er via de berichtenapp direct antwoord wordt gegeven. Men kan zien dat het bericht gelezen is en dat er een antwoord terug wordt gestuurd. Dit verhoogt het gevoel van direct contact. Consumenten vinden het prettig om te kunnen zien dat iemand een vraag, opmerking of klacht leest en hier direct op reageert. Bij klantcontact via de mail is dit niet mogelijk, waardoor de waardering voor een WhatsApp klantenservice hoger ligt.
Vliegtuigmaatschappij KLM is een van de eerste bedrijven die een officieel account bij WhatsApp kreeg. Dit betekent dat er een vinkje staat aangegeven achter de naam van KLM in de app. Het vinkje geeft aan dat het account door WhatsApp zelf is geverifieerd. Hierdoor weten mensen zeker dat zij te maken hebben met āde enige echteā KLM klantenservice. KLM kan via WhatsApp nog persoonlijker contact hebben.
Klantcontact is niet per definitie beter via WhatsApp. Uiteindelijk is het natuurlijk zo dat de kwaliteit van klantcontact niet erg veel te maken heeft met de manier waarop dit contact wordt gelegd. Het heeft alles te maken met service, klantvriendelijkheid en een resultaatgerichte instelling. Wel is het zo dat WhatsApp klantcontact door veel consumenten goed wordt gewaardeerd. Wanneer u zorgt voor een aangenaam klantcontact dan wordt de waardering hiervoor verhoogd als dit contact ook kan plaatsvinden via WhatsApp.
Wilt u uw klantcontact verbeteren? Volg een training, workshop of neem contact op voor advies op maat.
Ben jij geĆÆnteresseerd in Teaming en wil je weten wat wij voor jouw organisatie kunnen betekenen?
Neem gerust contact op voor vrijblijvend advies.
In de onbevreesde organisatie bespreekt Amy Edmondson in drie delen de kracht, de toepassingen op het werk en de creatie van een onbevreesde organisatie, een organisatie waarin het leiderschap een veilige ruimte creƫert voor diversiteit en inclusie. Dit speelt een sleutelrol in organisaties die zich willen richten op groei, duurzaamheid en innovatie. Na het invullen van de onderstaande velden kan u de boekbespreking als document (pdf) downloaden.De onbevreesde organisatie
Extreme Teaming is een boek met een actuele boodschap die de kern blootlegt van succesvolle bedrijfsvoering: vertrouwen creƫren en kaders zetten. Stap voor stap leggen de auteurs hoe leiders via Teaming succesvol kunnen bijdragen aan de bedrijfsvoering op het gebied van innovatie, productiviteit en conflictoplossing. Na het invullen van de onderstaande velden kan u de boekbespreking als document (pdf) downloaden.Extreme Teaming
Teaming is gebaseerd op het idee dat we, in een complexe omgeving met uitdagende opdrachten en een continu veranderende klantvraag, nooit meer uit kunnen gaan van statische concepten. We hebben alles en iedereen nodig om innovaties te doen, om resultaten te boeken en om mensen betrokken te laten zijn. Leiders worden uitgedaagd zowel op het gebied van motiveren als faciliteren. Na het invullen van de onderstaande velden kan u de boekbespreking als document (pdf) downloaden.Teaming
Als leiders verandering willen faciliteren en de ontwikkeling van individuen en teams stimuleren dan heb je gedeelde beelden nodig. Overeenstemming over modellen en concepten waardoor de discussie effectiever kan worden gevoerd, snelheid in besluitvorming wordt gerealiseerd en de verbinding tussen mensen tot stand kan komen.
Het versterken en ontwikkelen van aanpassingsvermogen. Motiveren van mensen door aandacht te besteden aan het versterken van kennis en vaardigheden. Daarbij is voor Teaming leidend dat de focus ligt op wendbaarheid als kerncompetentie. Wendbare individuen en teams leiden in Teaming tot het optimaal gebruik van informatie en kwaliteiten. Daarbij worden statische modellen losgelaten.
Teaming valt of staat bij de inbreng van kennis, vaardigheden en expertise van binnen en buiten bestaande teams. Inbreng van mensen die meningen willen geven, vragen durven stellen en uitdagingen doen. Daarvoor creƫert een leider de atmosfeer waarin dit mogelijk is. Oprechte nieuwsgierigheid en continu leren zijn de leidende begrippen hierin.
Mensen motiveren en de focus op relaties en communicatie leggen kan alleen als er een visie als het fundament onder een beweging. Mensen hebben als individu en als teamlid een perspectief nodig om keuzes te kunnen maken en commitment te laten zien. Vooral het omarmen van het waarom achter een visie is daarbij van belang. Niet het corporate papier maar het eigen verhaal is daarbij leidend